Rusko plné křížů : od vpádu do pádu bolševismu /

Otřesné svědectví o tragických stránkách sovětských dějin dvacátého století. Jednotlivé kapitoly se zabývají politickou perzekucí různých skupin obyvatel (dětí "zrádců vlasti", rolníků, příslušníků inteligence, pravoslavné církve, válečných zajatců, Židů). Popis nemilosrdných metod bolševi...

Full description

Main Author: Jakovlev, Aleksandr Nikolajevič, 1923-2005
Format: Book
Language: Česky
Published: Brno : Doplněk, 2008
Edition: 1. vyd.
Series: Knihy dokumenty
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Otřesné svědectví o tragických stránkách sovětských dějin dvacátého století. Jednotlivé kapitoly se zabývají politickou perzekucí různých skupin obyvatel (dětí "zrádců vlasti", rolníků, příslušníků inteligence, pravoslavné církve, válečných zajatců, Židů). Popis nemilosrdných metod bolševické moci, která likvidovala všechny své skutečné i potenciální odpůrce. Autentičnost výpovědi umocňují rozsáhlé citace z dobových dokumentů. Autor - bývalý vysoký stranický funkcionář, vyloučený roku 1991 z komunistické strany - je považován za jednu z vůdčích osobností perestrojky a otce glasnosti. Jedenáct let působil v čele komise pro rehabilitaci obětí politických represí sovětského režimu.
Publikace dokumentuje zločiny a zvůli komunistického režimu v Sovětském svazu. Mapuje období od bolševické revoluce po začátek reforem v osmdesátých letech 20. století.
Physical Description: 226 s. ; 22 cm
Bibliography: Obsahuje bibliografii a rejstřík
ISBN: 9788072392117